آنچه باید درمورد بیمه حوادث سرنشین و پوشش بیمه شخص ثالث بدانید | مشهد بیمه

درصورتی‌که حوادثی با خسارت‌های فراوانی رخ دهد، آثار مخرب آن تا سال‌های سال در زندگی ما تاثیر می‌گذارند و ممکن است، آثار منفی آن غیرقابل‌جبران باشد. همان‌طور که می‌دانید در کشور ما شرکت‌های بیمه فراوانی وجود دارد به همین دلیل می‌توانیم یکی از این شرکت‌ها را انتخاب کنیم و از مزایای بیمه حوادث سرنشین استفاده کنیم.

زمانی که از بیمه حوادث سرنشین استفاده می‌کنید، دیگر نگران خسارت‌های احتمالی نباشید زیرا می‌توانید در صورت رخ دادن حادثه از مزایای آن بیمه بهره‌مند شوید.

 بیمه حوادث سرنشین، پوشش بیمه شخص ثالث

بیمه حوادث سرنشین، یک پوشش از بیمه شخص ثالث است؛ یعنی شما زمانی که بیمه شخص ثالث را خریداری می‌کنید، می‌توانید از بیمه حوادث سرنشین نیز بهره‌مند شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که شما در صورتی می‌توانید رانندگی انجام دهید که بیمه شخص ثالث را حتما خریده باشید؛ یعنی اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشید، قانون اجازه رانندگی به شما را نمی‌دهد.

بیمه حوادث سرنشین چیست؟

هنگامی‌که تصادفی رخ می‌دهد همراه با آن ناراحتی و مشکلات فراوانی صورت می‌گیرد؛ حال دراین‌بین اگر از بیمه حوادث سرنشین استفاده نکرده باشید، باید تمامی خسارت‌ها را از جیب بپردازید پس حتما از بیمه سرنشین استفاده نمایید تا در صورت نیاز بتوانید از آن بهره‌مند شوید. این بیمه در صورت رخ دادن حوادث به‌خوبی از شما حمایت می‌کند.

بیمه حوادث سرنشین چه مزایایی دارد؟

در بیمه سرنشین، غرامت فوت و نقص عضو هیچ ربطی به تعهدات بیمه شخص ثالث ندارد و در آن محاسبه نمی‌شود لذا پیشنهاد می‌گردد تا تعهدات سرنشین به‌اندازه مکفی خریداری شود تا هنگام رخ دادن حوادث بیمه تمامی خسارت‌ها را بر عهده بگیرد.

نکات مهمی که باید بدانید:

  • در بیمه‌نامه شخص ثالث تعهدات سرنشین ارائه می‌گردد و نیاز به خرید بیمه‌نامه جداگانه‌ای نیست.
  • تا حد امکان سعی کنید تعهدات سرنشین را کامل خریداری نمایید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.
  • از زمانی که شخص سوار اتومبیل می‌شود تا زمان پیاده شدن خسارت به او یا خانواده‌اش تعلق می‌گیرد؛ در صورت جراحت، هزینه‌های پزشکی بر عهده بیمه‌گذار خواهد بود.

اگر تعداد کسانی که در خودرو هستند بیش از ظرفیت طرف قرارداد بیمه باشد، بازهم خسارت به همه افراد تعلق می‌گیرد.

اهمیت بیمه‌ حوادث‌ سرنشین‌ و راننده‌ در چیست؟

اگر بخواهید در شهر رانندگی کنید، امکان ندارد باکسی یا چیزی برخورد نداشته باشید یا بلعکس کسی با شما تصادف نکند و به خودرو شما آسیب نزند، حتی زمانی که تمام نکات ایمنی رعایت شود یا در کنار خیابان پارک کرده‌اید هم ممکن است برای ماشین شما و یا سرنشینان آن اتفاق ناگواری رخ دهد این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای باشد تا راننده برای خود و سرنشین و حتی بدنه ماشین اقدام به بیمه کند.

در ضمن همه شرکت‌های هوایی، ریلی، اتوبوس‌رانی ملزم به بیمه کردن مسافران سرنشینان خود هستند.