بهترین طرح‌‌های بیمه سرطان و پوشش مناسب برای آن کدامند؟ | مشهد بیمه

بهترین طرح‌‌های بیمه سرطان کدامند؟

سرطان بیماری است که درمان آن چندین سال و در بسیاری از موارد تا پایان عمر فرد بیمار طولمی‌کشد و در این مدت فرد باید توانایی پرداخت هزینه‌های درمان سرطان را داشته باشد. از این رو معمولا خرید بهترین بیمه سرطان از گزینه‌هایی است که انتخاب آن نیاز به یک شناخت کامل از انواع بیمه نامه دارد تا پوشش‌های کامل و مناسبی را برای فرد بیمار فراهم نماید.

در همین جا باید  گفت که در حال حاضر بعد از ابتلا به بیماری سرطان نمی توانید هیچ بیمه نامه ای را خریداری نمایید و فقط در زمان سلامتی است که می‌توانید برای زمان بیماری خود بیمه نامه مناسبی را خریداری نمایید. بنابراین بیمه سرطان می‌تواند جنبه سرمایه‌گذاری داشته باشد به خصوص اگر در معرض چنین بیماری هستید مثل شرایط کاری و یا سابقه خانوادگی و … .

دو نوع بیمه هستند که پوشش مناسب برای انواع سرطان و هزینه‌های تشخیصی و درمانی این بیماری ارائه می‌کنند.

 بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر دو نوع بیمه نامه‌ای هستند که پوشش امراض برای بیماری های مبتلا به انواع سرطان را ارائه می‌کنند.

بیمه تکمیلی برای سرطان

تقریبا همه بیمه نامه‌های تکمیلی پوشش‌های مختلفی را برای جبران هزینه‌های تشخیصی و درمانی افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌کنند. اگر بیمه گر پایه از قبیل بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت و خدمات درمانی و … دارید، بخشی از هزینه های شما توسط بیمه های پایه شما جبران و بعد از کسر این میزان مقدار باقی مانده خسارت توسط بیمه ‌های تکمیلی پرداخت می‌شود.

همه شرکت‌های بیمه در طرح‌های بیمه درمان تکمیلی که به صورت انفرادی و گروهی ارائه میکنند پوشش های مختلفی را دارند. از جمله پوشش‌هایی که می‌تواند در زمان درمان سرطان کمک بزرگی داشته باشند به ترتیب زیر می‌باشد:

  • جبران هزینه شیمی درمانی
  • جبران هزینه‌های بستری
  • جبران هزینه‌های جراحی های عمومی و تخصصی
  • جبران هزینه‌های تزریق
  • جبران هزینه‌های پاراکلینیکی از جمله سونوگرافی. انواع اسکن. ماموگرافی. آندوسکوپی و …
  • جبران هزینه‌های آزمایشگاهی  تشخیصی و پاتولوژی و نوار قلب و….
  • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو و  هزینه آمبولانس

این نکته را فراموش نکنید که بعد از ابتلا به سرطان نمی‌توانید بیمه درمان تکمیلی تهیه نمایید و اگر شما در زمان خرید بیمه درمان تکمیلی بیماری‌تان را به شرکت بیمه اطلاع ندهید و بعد از خرید بیمه درمان شرکت بیمه متوجه شود که شما بیمار هستید نمی‌توانید از هیچکدام از پوشش های بیمه نامه‌تان استفاده کنید و حق بیمه‌تان به شما بازگردانده نمی‌شود.

بیمه عمروسرمایه گداری برای سرطان

در کنار بیمه درمان تکمیلی، بیمه نامه‌های عمر توجه ویژه ای را به بیماری سرطان داشته‌اند. تقریبا در همه انواع بیمه عمر که توسط شرکت های بیمه مختلف ارائه می‌شود پوشش امراض برای درمان ۵ دسته بیماری ارائه می شود که سرطان یکی از این بیماری‌ها است. با توجه به شرایط بیمه عمر هر فرد بیمه شده می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر اگر به سرطان مبتلا شود به کمک پوشش امراض بیمه عمر بخشی از هزینه های درمان خود را جبران کند.

این نکته را فراموش نکنید که پوشش امراض بیمه عمر بدون توجه به داشتن بیمه نامه پایه و یا بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌شود و فرد بیمه شده می‌تواند بدون توجه به این که چند درصد از هزینه‌ها را از بیمه تکمیلی دریافت کرده باشد با توجه به بیمه نامه عمری که دارد با ارائه مدارک تشخیصی بیماری امراض خود را به صورت کامل دریافت نماید.

میزان پوشش سرطان در بیمه های عمر بر اساس درصدی از سرمایه فوت بیمه نامه محاسبه می‌شود و سقف سرمایه امراض در انواع بیمه عمر شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت می‌باشد که در ادامه به بررسی پوشش بیماری چند بیمه عمر منتخب خواهیم پرداخت.

بیمه اشخاص