بیمه مسافرتی چیست؟انواع متفاوت بیمه‌نامه‌ی مسافرتی و بهترین آن | مشهد بیمه

 آیا برای سفر بیمه لازم است ؟؟!!!!!!!!

وقتی اسم سفر و مسافرت به گوش می‌رسد، برنامه‌های مختلفی برای قبل و بعد آن به ذهنمان خواهد رسید؛ زمانی که یک فرد برنامه‌ریزی برای سفر خود انجام می‌دهد، فقط به اتفاقات مثبت آن فکر می‌کند؛ ولی آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که در سفرها به‌خصوص سفرهای خارجی امکان دارد چه مشکلاتی برایتان پیش آید؟ مثلا در سفرهای خارجی امکان به وجود آمدن مسمومیت‌های غذایی، دریازدگی، سرماخوردگی و دیگر موارد وجود دارد.

البته این مشکلات فقط به‌سلامتی افراد ختم نخواهد شد بلکه ممکن است اتفاقات دیگری مثل گم کردن مدارک شناسایی، به وجود آمدن مشکل حقوقی، گم کردن چمدان‌ها نیز پیش بیاید.

درصورتی‌که در طی سفر با مشکلات مختلفی روبه‌رو شوید، بیمه مسافرتی از شما حمایت می‌کند و درصورتی‌که مشکلات به وجود آمده با پول برطرف شود آن را پرداخت می‌کند و اگر مشکلات حقوقی باشد، راهکارهای فوق‌العاده‌ای پیش روی شما می‌گذارد.

بیمه مسافرتی چیست؟

این نوع بیمه به شخصی که به سفر می‌رود اطمینان خاطر بیشتری می‌دهد تا با خیالی راحت از سفر لذت ببرد و نگران مشکلات احتمالی نباشد. زمانی که فردی برای گرفتن ویزا به سفارتخانه می‌رود برای سفر به بعضی از کشورها داشتن این بیمه الزامی است و برای بعضی دیگر پیشنهاد می‌شود که حتما از آن استفاده نمایند.

حال شاید از خود بپرسید که برای سفر به کشورهایی که بیمه مسافرتی الزامی نیست چرا باید از آن استفاده کنیم؟ چون در زمان حال ارزش ارز در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر اختلاف زیادی دارد، همین امر موجب می‌شود که هزینه‌ها در کشورهای خارجی چندین برابر شود.

مثلا اگر مسافر دچار صدمه‌ای شوید و بخواهد بدون بیمه مسافرتی مورد درمان قرار بگیرد برای یک مشکل بسیار کوچک باید هزینه‌ی گزافی پرداخت کند. حال به این فکر کنید که فرد هزینه‌ی درمان را هم نداشته باشد، چه‌کاری می‌تواند انجام دهد؟ ولی وقتی بیمه مسافرتی داشته باشد می‌تواند تمام هزینه‌ها را از بیمه دریافت کند، پس درنهایت به این نتیجه می‌رسیم که داشتن بیمه‌ی مسافرتی به‌خصوص در سفرهای خارجی بسیار حائز اهمیت است.

 

انواع متفاوت بیمه‌نامه‌ی مسافرتی

خرید بیمه‌ی مسافرتی شینگن: زمانی که فرد برای اخذ ویزای شینگن اقدام می‌کند، در فهرست مدارک موردنیاز بیمه‌ی مسافرتی هم به چشم می‌خورد که همین موضوع می‌تواند اهمیت این بیمه را نشان دهد.

خرید بیمه‌ی مسافرتی برای کانادا و کشورهای غیر شینگن: برای سفر به کانادا یا کشورهای غیر شینگن هم به بیمه‌ی مسافرتی نیاز بوده و استفاده از بیمه‌ی مسافرتی کاملا اجباری است حتی برای تورهای داخل کشور هم آژانس‌ها موظف هستند که مسافران را بیمه کنند.

بهترین بیمه‌ی مسافرتی کدام است؟

می‌توانیم به این موضوع اشاره‌کنیم که یکی از فاکتورهای مهم بیمه‌های مسافرتی، شرکت‌های بیمه‌ای هستند که بیشترین پوشش را در زمان حادثه برای اشخاص بیمه‌شده‌ی خود در نظر می‌گیرند و می‌توانند در مدت‌زمان خیلی کم و به مناسب‌ترین شکل، زیان‌های واردشده به شخص را جبران کنند.

تعدادی از شرکت‌های بیمه وقتی برای شما مشکلی ایجاد می‌شود، همان لحظه آن را بررسی و مورد پیگیری قرار می‌دهند و در صورت تائید کارشناس هزینه را به شخص پرداخت می‌کنند؛ اما بیشتر شرکت‌های بیمه این‌گونه فعالیت می‌کنند که فرد بیمه‌شده ابتدا خود باید تمام هزینه‌ها را پرداخت کند و بعد مدارک خود را به شرکت بیمه تحویل دهد و پس از تائید کارشناسان بیمه، هزینه‌ها به شخص پرداخت می‌شود.

بیمه مسافرتی