بیمه مستمری چیست؟ چگونه دو بار حقوق مستمری بگیریم؟ | مشهد بیمه

بیمه مستمری

بدون شک همه ما به فکر دوران بازنشستگی خود هستیم. . در واقع اصلی ترین هزینه های زندگی مان در دورانی خواهد بود که قادر به انجام کار نیستیم و یا قوانین کشور اجازه کار کردن را به ما نمی دهند. دوران بازنشستگی و یا از کار افتادگی در واقع دوره برداشت ماحصل یک عمر تلاش فرد است. هر شخص تا زمانی که شغلی دارد و یا به هر نحوی کسب درآمد می کند، باید به فکر سرمایه گذاری درستی برای آینده خود باشد. بیمه مستمری یکی از راهکار هایی است که می تواند مفید باشد و به دریافت حقوق مستمری مناسب منجر شود.

حال سوال اصلی این است که از چه روش هایی می توانیم آینده ای روشن و بدون دغدغه برای خود و خانواده مان رقم بزنیم؟ اولین روشی که به ذهن مان خطور می کند بیمه مستمری و یا انواعی از بیمه است که در ازاری پرداخت مبلغ ناچیزی به صورت ماهانه و یا سالانه (زمان های مشخص بر حسب قرارداد طرفین)، در زمان بازنشستگی تا چندین برابر مبلغ حق بیمه را به بیمه شده پرداخت می کنند.

انواع بیمه مستمری

دو روش اصلی برای بیمه مستمری وجود دارد. روش اول و متداول تر در ایران که تقریبا همه آن را می شناسند، بیمه تامین اجتماعی و روش دوم که در ایران کمتر شناخته شده ولی در دنیا بسیار پرطرف دار است، بیمه عمر و سرمایه گذاری.

بیمه تامین اجتماعی در ایران به دو شکل اجباری (در صورت اشتغال به کار توسط کارفرما و بیمه شده به صورت مشترک) و خویش فرما (توسط شخص بیمه شده) انجام می شود. مبلغ مستمری بازنشستگی این نوع بیمه کاملا به میزان حقوق شخص و به طبع آن حق بیمه پرداختی وابسته است.

بیمه های عمر و سرمایه گذاری نوعی بیمه مستمری هستند که در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای جهان اولی از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. درایران میزان حق بیمه در این نوع بیمه ها بر حسب درآمد و بودجه بیمه گزار از ماهانه ۵۰ هزارتومان شروع و تا مبالغ بالاتر نسبت به انتخاب شخص متغیر است. برخی از شرکت ها مبلغ بازنشستگی بیمه عمر را در پایان قرارداد یک جا و برخی به صورت مستمری پرداخت می کنند.

پیشنهاد ما برای سرمایه گذاری و کسب درآمد هرچه بیشتر و بهتر شما در دوران بازنشستگی و دریافت بیمه مستمری مناسب، این است که علاوه بر بیمه تامین اجتماعی خود، از چندین شرکت بیمه ای مختلف طرح های متفاوت بیمه عمر را خریداری کنید

لزوم دارا بودن چند بیمه مستمری

در بیشتر موارد حقوق های بازنشستگی تامین اجتماعی کفاف هزینه های بیمه شده و همسر و فرزندان را نمی دهد. هزینه های تحصیل و ازدواج فرزندان و بیماری های بیمه شده اصلی و همسرش در سنین بالا از جمله مشکلات بسیار متداول در بین بازنشستگان است. در صورتی که اگر بازنشستگان امروز جامعه ما از قدیم به فکر خرید بیمه مستمری مکملی با عنوان بیمه های عمر و سرمایه گذاری با مبالغ ناچیز برای خود و یا خانواده شان می بودند، چرخ زندگی در این دوران به گونه ای دیگر می چرخید. سطح رفاه اجتماعی این روزها نشان می دهد که بهتر است تا دیر نشده به فکر خرید یک یا چند بیمه مستمری برای رفاه آتی خود و خانواده مان باشیم. بیمه عمر و سرمایه گذاری یک سرمایه گذاری کاملا امن و جدی است که می تواند به فعالیت های اقتصادی هر خانواده ای نظم ببخشد

بیمه اشخاص