اعتبار شرکتهای بیمه را چگونه بررسی کنیم 

مشهد بیمه -اعتبار قانونی شرکتهای بیمه ای

اعتبار شرکتهای بیمه را چگونه بررسی کنیم

کدام شرکت‌های بیمه اعتبار قانونی دارند؟

شرکت‌هایی که در حال حاضر در ایران فعالیت می‌کنند باید دارای مجوز از بیمه مرکزی کشور باشند، که اعتبار بیمه ها و فعالیت‌های آنان در این زمینه قانونی باشد. تاکنون تنها 32 شرکت در ایران مجوز های لازم  برای بیمه گری مستقیم جهت فعالیت در سراسر کشور دریافت کرده اند. شرکت‌های بیمه‌ای قانونی همگی از سازمان بیمه مرکزی کشور مجوز فعالیت دارند . مشهد بیمه به شما توصیه می‌کندکه برای این‌که با خیال راحت‌تری با این شرکت ها کاربفرمایید و از آنها یا نمایندگان آنها بیمه تهیه فرمایید  کافی است تا به سایت بیمه مرکزی بروید و از طریق آن سایت که مرکزیت شرکتهای بیمه‌ای محسوب می‌شود، اسامي موسسات بيمه‌اي مجاز را مشاهده کنید.
حال که از اعتبار شرکت‌های بیمه اطمینان پیدا کردید بهتر است به دنبال شرکت‌های بیمه‌ای باشید که خدمات بیمه مطابق با نیاز‌های شما ارائه می‌دهند. حتی بعضی از آن شرکتها به صورت تخصصی در یک زمینه خاص از محصولات متنوع بیمه‌ای فعالیت می‌کنند که قابل تحقیق هست .
 به همین دلیل بهتر است در ابتدا نیاز و خواسته خود و نوع بیمه‌ای که در نظر دارید تهیهکنید را مشخص فرمایید و بعد از آن شرایط‌بیمه گری در شرکت های بیمه‌ را بررسی کنید؛ به این شکل می‌توانید یک بیمه‌گر را انتخاب کنید. هرچند مسائل دیگری هم در انتخاب یک شرکت بیمه به عنوان بیمه‌گر دخیل است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اعتبار شرکت های بیمه به چه عواملی بستگی دارد؟

شرکت‌های بیمه و به ویژه شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر هنگامی صاحب اعتبار خواهند بود که بتوانند به تعهداتی که داده اند عمل کنند. اگر بیمه‌گر نتواند به تعهداتی، از جمله پرداخت خسارت یا دیگر پرداختی‌ها به موقع عمل کند موجب نارضایتی بیمه گذار خواهد شد.
به همین دلیل بیمه گذاران همیشه به دنبال شرکت‌های هستند که علاوه بر داشتن شرایط مناسب و مطابق با نیازهای آن‌ها، توانایی عمل کردن به تعهدات را هم داشته باشد.
شرکت‌های بیمه باید شرایطی را داشته باشند که بیمه گذار این اطمینان را داشته باشد که از اعتبار کافی و قانونی برای انجام بیمه برخوردار است.
سازمان بیمه مرکزی که یک مرجع قانونی و ناظر بر فعالیت‌ شرکت‌های بیمه است آمارهایی نظیر میزان رضایت بیمه گذاران، روند فعالیت‌های شرکت بیمه و سطح توانگری مالی آنها را به شکلی منظم منتشر می‌کند.

نحوه پرداخت‌ها و میزان سود به بیمه‌ گذاران

یکی از مواردی که در بالا رفتن اعتبار بیمه‌گر بسیار اهمیت دارد پرداخت به هنگام سود بیمه گذاران عمر است.

در کنار این، میزان سودی که شرکت در مدت زمان مشخص قرار است پرداخت کند، از موارد دیگری است که در تعیین اعتبار یک شرکت بیمه اهمیت دارد. برای دانستن این موضوع کافی است سوابق و نحوه پرداختی شرکت مورد نظر به بیمه گذاران در طی سال‌های قبل را بررسی کنید.

از دیگر عواملی که تأثیر بسیار زیادی در اعتبارسازی شرکت‌های بیمه در نزد مردم دارد پرداخت به هنگام و کامل خسارات است. تمام تلاش ما در مشهد بیمه بر این است که شرکتهایی را که به تجربه دریافته‌ایم ، با دردسر کمتر و راحت‌تر و طبق قانون در هنگام خسارت رفتار می‌کنند، به مشتریان عزیز و دوستانی که برای مشاوره به ما مراجعه می‌فرمایندمعرفی‌کنیم .

در صورتی که بیمه گذار در زمان مناسب میزان خسارت خود را از شرکت بیمه نتواند دریافت کند، اعتبار شرکت بیمه و نوع بیمه انتخاب شده از آن شرکت ،در بین بیمه گذاران زیر سؤال خواهد رفت و این موارد به عنوان یک سابقه منفی برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

سطح توانگری مالی شرکت بیمه

توانگری شرکت بیمه از جمله موارد بسیار مهمی است که در بالا رفتن اعتباربیمه و شرکت‌های بیمه بسیار مؤثر است و می‌تواند نظر بیمه گذاران را به خوبی جلب کند. سطح توانگری مالی شرکت های بیمه هر ساله توسط بیمه مرکزی محاسبه و اعلام می‌گردد. این سطح عددی بین 1 و 5 است. عدد 1 بالاترین سطح و نشانه وضعیت مطلوب توانگری مالی شرکت است ، توانگری مالی می‌تواند یک ضمانت برای جلب نظر بیمه گذار باشد؛ زیرا خیال بیمه گذار از این بابت که شرکت بیمه مشکل مالی ندارد راحت می‌شود.

به طور خلاصه می‌توان معتبرترین شرکت برای خرید بیمه عمر را شرکتی دانست که :

در زمان‌های حساس بتواند به تعهدات خود عمل کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بعد از برآورد میزان خسارات آن را پرداخت کند. همچنین شرکت توانسته باشد در سالهای گذشته به شکل منظم سودآوری مناسب و معقولی در سرمایه گذاری اندوخته های بیمه های عمر داشته باشد. برای بررسی این که چه شرکتی از اعتبار لازم برخوردار است، می‌توانید به آمارهای سالیانه بیمه مرکزی مراجعه کنید یا سوالات خود را از ما بپرسید .