Skip to content

بیمه زلزله

بیمه زلزله
بیمه زلزله

بیمه زلزله یک برنامه ریزی جامع برای امنیت جانی و مالی شماست. این بیمه نامه بخش زیادی از خطراتی که خانه ،اثاثیه خانه و خانواده شما را تهدید می‌کند، تا سرمایه معین تحت پوشش قرار می‌دهد. با این برنامه دیگر نگران حوادث و پیامدهای ناگوار نباشید.

ایران جزو ۱۰ کشور زلزله‌خیز جهان است. از میان ۴۰ نوع بلایای طبیعی، ۳۱ نوع آن در ایران محقق می‌شود. آخرین گزارش منتشر شده در جهان بیانگر این است که ایران با ۲۳۵ حادثه طبیعی و فنی طی ۴۲ سال گذشته، یازدهمین کشور حادثه‌خیز جهان شناخته شده است. زلزله‌های بزرگی در سال‌‎های گذشته از بم تا رودبار و از طبس تا کرمانشاه را را لرزانده است اما هنوز تمهیدات مؤثری برای مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و جلوگیری از بروز خسارت در صورت وقوع زلزله، اندیشیده نشده است!
معمولا در کشور ما بحث زلزله و مقابله با آن و جبران خسارت‌های ناشی از آن زمانی داغ می‌شود که زلزله‌ای بزرگ با تلفات زیاد رخ دهد، اما همیشه این تب خیلی زود فروکش میکند و همه چیز را فراموش میکنیم تا زلزله بعدی و ساختمان‌های غیر مقاوم و ترسی همیشگی از زلزله!
در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و ژاپن و کشورهای اروپایی، زلزله دیگر بلای طبیعی ویرانگری نیست، زیرا با بررسی و مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و تکلونوژی پیشرفته ساخت و ساز در مناطق زلزله خیز، تا حد زیادی از خسارت‌های زلزله جلوگیری کردند.
میدانیم که تلفات و خسارت‌های زلزله همیشه جانی نیست و در بسیاری از موارد به خسارت‌های مالی و مادی وارد شده به منازل مسکونی و … رسیدگی نمی‌شوند و خانواده‌ها اغلب مدت زیادی را با بحرانی سخت‌تر می‌گذرانند.
امروز می‌توانیم با هزینه‌ای بسیار مناسب، به خرید بیمه زلزله سامان که جزو پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی سامان است، اقدام کنیم. می‌توانیم در صورت وقوع زلزله بدون دغدغه و با اطمینان با خسارت‌های احتمالی واردشده به منزل و کارگاه و کارخانه‌ها، روبرو شویم.

مشهد بیمه امکان خرید بیمه آتش‌سوزی با پوشش زلزله، بدون نیاز به بازدید، فراهم کرده است.

• جبران خسارت واردشده به ساختمان و اثاثیه بر اثر زلزله
• جبران خسارت واردشده به ساختمان و اثاثیه در اثر آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار

• جبران خسارات وارد شده بر اثر ذوب برف و آب باران
• جبران خسارت واردشده بر اثر سرقت
• جبران خسارت واردشده به اشخاص ثالث در اثر بروز حوادث مورد تعهد
• پرداخت غرامت فوت و نقص عضو اشخاص مجاز به اقامت در ساختمان مورد بیمه، در اثر بروز حوادث مورد تعهد
• جبران هزینه‌های بیمارستانی ساکنان ساختمان در اثر بروز حوادث مورد تعهد
• پرداخت اجاره‌بها ساکنان ساختمان در اثر بروز حوادث مورد تعهد