مسئولیت مدنی تولید کنندگان کالا

عبارت است از مسئولیت تولیدکنندگان در قبال خسارتهای جانی و یا مالی وارده به مصرف کنندگان کالاهای تولیدی و همچنین اشخاص ثالث که ناشی از کیفیت نامطلوب کالای تولیدی و عرضه شده توسط وی باشد

مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا چیست و به چند گروه تقسیم میشود؟

عبارت است از مسئولیت تولیدکنندگان در قبال خسارتهای جانی و یا مالی وارده به مصرف کنندگان کالاهای تولیدی و همچنین اشخاص ثالث که ناشی از کیفیت نامطلوب کالای تولیدی و عرضه شده توسط وی باشد .

این بیمه شامل سه گروه بیمه مسئولیت محصول میشود :

۱-   بیمه مسئولیت محصول – کپسول اطفاء حریق

عبارتست از مسئوليت مدنی بيمه گزار در مقابل استفاده کنندگان از محصولات تولیدی بیمه گزار (کپسول های اطفاء حریق ) در ارتباط خسارات مالی و جانی وارد به مصرف کننده و اشخاص ثالث ، که در نتیجه عدم کارآیی کپسول های به فروش رفته و یا شارژ شده ، حادث گردد .

۲-   بیمه مسئولیت محصول _ لوله و اتصالات

در این بیمه نامه مسئولیت مدنی بیمه گزار در قبال استفاده کنندگان محصولات لوله و اتصالات که توسط بیمه گزار در سایزهای مختلف تولید می شود بیمه می نماید . بدین معنی که چنانچه محصولات تولیدی کیفیت مطلوب مطابق با استانداردهای تعریف شده در قرارداد فروش را نداشته باشد بیمه گر با رعایت ضوابط و شرایط بیمه نامه از عهده جبران خسارت وارده بر اشخاص ثالث بر خواهد آمد .

۳-   بیمه مسئولیت محصول _ ایزوگام

موضوع این بیمه نامه عبارت است از منحصراً جبران زیانهای مالی وجانی ناشی از مسئولیت مدنی بیمه گزار در جبران خسارت وارد به اشخاص ثالث (مصرف کنندگان) ناشی از استفاده از عایق های تولیدی که به دلیل کیفیت نامناسب محصول حادث می گردد.

Open chat
پشتیبانی واتس اپ
سلام به سایت مشهد بیمه خوش آمدید.
چگونه میتونم کمکتون کنم؟