نظارت بیمه مرکزی بر بیمه‌های عمرخریداین بیمه نامه را مطمئن میکند | مشهدبیمه

نظارت بیمه مرکزی بر بیمه‌های عمرخریداین بیمه نامه را مطمئن میکند

نظارت بیمه مرکزی بر بیمه های  عمر ، برای اطمینان بخشی به بیمه گذاران جهت خرید مطمئن این بیمه نامه میباشد.

 

 

نظارت بیمه مرکزی بر بیمه‌های عمر

 

ثبت تاسیس همه شرکت های خصوصی بیمه با مجوز بیمه مرکزی است

ثبت و تاسیس تمامی شرکت های خصوصی با مجوز بیمه مرکزی ممکن است. این شرکت‌ها با دریافت مجوز فعالیت از بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر، ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه هستند.

ضمن این‌که مدیران ارشد این شرکت‌ها هم توسط نهاد ناظر احراز صلاحیت می­ شوند.

 رشد بیمه عمر همیشه رابطه مستقیمی با رشد اقتصادی کشورها داشته است

بیمه مرکزی با ایجاد اداره کل نظارت بر بیمه‌های زندگی ضمن متمرکز کردن کلیه فرایندهای نظارتی مربوط به این رشته بیمه‌ای، گام موثری برای گسترش  و نظارت  بر بیمه های عمر در کشور و همچنین ایجاد اطمینان از پایداری بازار بیمه­ های عمر برداشته است.

نظارت بیمه مرکزی بیمه‌های عمر را مطمئن می کند

بیمه‌های  عمر  انفرادی دارای ماهیت بلند مدت هستند،  در همه جای دنیا این دغدغه برای مردم وجود دارد که حالا که ما یک مدت طولانی حق بیمه خود را پرداخت می‌کنیم به چه اطمینانی می‌توانیم از مزایای آن استفاده کنیم.

بیمه مرکزی به عنوان یک نهاد ناظر بر همه بیمه‌های عمر نظارت فعال دارد، این نظارت می‌تواند باعث اطمینان‌ دادن به مردم برای خرید بیمه‌های عمر باشد. از آنجایی که شرکتهای بیمه به دلیل نوع فعالیت خود همیشه در معرض بروز خسارت­های پیش­‌بینی­ نشده و بزرگ قرار دارند، قانون ابزارهایی را برای مدیریت ریسک­های مختلف پیش بینی کرده است.

مردم می‌توانند از توان مالی شرکت‌های بیمه اطلاع داشته باشند

یکی از ابزارهای اطمینان بخش دیگر، رتبه بندی توانگری مالی شرکت­های بیمه است که مردم از طریق آن می­ توانند از میزان توان مالی شرکت­های بیمه برای ایفای تعهداتشان اطلاع داشته باشند. این اطلاعات از طریق سایت بیمه مرکزی  قابل دسترسی است.

هر بیمه‌ای کاربرد خاصی دارد 

هر نوع محصول بیمه برای کاربرد خاصی طراحی شده است، برای نمونه زوجینی که تازه ازدواج کرده‌اند و چندان قدرتی برای پرداخت حق بیمه ندارد، به دلیل حق بیمه پایین، تمایل به خرید بیمه نامه­ های عمر زمانی دارند. در بیمه عمر زمانی شرکت بیمه به بیمه‌گذار خود در یک دوره زمانی مشخص پوشش ارائه می­ دهد و خارج از آن بازه زمانی دیگر تعهدی ندارد. در این شرایط اگر شخص بیمه شده فوت شود به ذینفع مشخص شده در بیمه نامه مبلغی معادل با سرمایه فوت پرداخت می‌شود.

 

 

بیمه اشخاص