چرا باید بیمه کالای دیجیتال داشته باشیم و خطرات تحت پوشش این بیمه نامه کدام است ؟ | مشهد بیمه

چرا باید بیمه کالای دیجیتال داشته باشیم ؟؟!!

بیمه نامه تجهیزات الکترونیک یا بیمه نامه کالای دیجیتال از زیر مجموعه بیمه نامه مهندسی می باشد که خسارت های فیزیکی ناگهانی و غیر قابل پیش بینی وارده شده به کلیه تجهیزات و دستگاه هایی را تحت پوشش بیمه قرار می دهد که ارزش قطعات الکتریکی و الکترونیکی آن ها بیشتر از قطعات مکانیکی باشد. از جمله این موارد می توان به وسایلی همانند موبایل، تبلت، لپ تاپ، کنسول بازی، ساعت هوشمند، رایانه رومیزی، تجهیزات الکترونیک و.. اشاره نمود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که موبایل، تبلت یا لپ تاپ شما بر اثر نوسانات ولتاژ برق دچار شکستگی، آبخوردگی، سوختگی یا حتی سرقت شده باشد، یا حداقل،کسی را دیده باشید که از این حوادث متضرر شده باشد.
اگر کالای دیجیتال خود را بیمه کرده باشید، اطمینان دارید که شرایط به قبل از حادثه بازمی‌گرددو می توانید تمام یا بخشی ازهزینه کالای دیجیتال خود را از شرکت بیمه دریافت کنید.

چرا باید بیمه کالای دیجیتال داشته باشیم ؟؟!!

تفاوت گارانتی و  بیمه کالای دیجیتال چیست؟

شرکت فروشنده یا ارائه دهنده گارانتی، در هنگام خرید کالای دیجیتال به صورت کتبی در قالب قرارداد رسمی تعهد به تعمیر رایگان کالای دیجیتال خریداری شده تحت شرایط خاص  به مدت یک سال یا تعداد سال معین می دهد.این شرایط خاص می تواند شامل خرابی خودبه خودی قطعات یا خاموشی دستگاه باشد ولی گاهی شرایط خاص نظیر حوادث غیرمترقبه همانند آتش سوزی، سیل و …. پیش می آید که از تعهد شرکت ارائه دهنده گارانتی خارج است. در زیر می توان به برخی از مواردی اشاره کرد که تحت پوشش گارانتی کالای دیجیتال قرار نمی گیرند:

  • کالای دیجیتال(موبایل،لپتاپ و تبلت) بر اثر افتادن یا ضربه خراب شده باشد.
  • کالای دیجیتال(موبایل،لپتاپ و تبلت) در اثر آب خوردگی خراب شده باشد.کالای دیجیتال(موبایل،لپتاپ و تبلت) در صورت استفاده از وسایل جانبی تایید نشده شرکت ارائه دهنده گارانتی خراب شده باشد.
  • کالای دیجیتال(موبایل،لپتاپ و تبلت) براثر نوسانات برق یا حین شارژ خراب شود .

جالب ترین نکته این است که متاسفانه سرقت که در شرایط کنونی  قیمت بالای کالاهای دیجیتال نسبت به گذشته اهمیت و شیوع بیشتری یافته است، تحت پوشش گارانتی تجهیزات الکترونیک (موبایل،لپتاپ و تبلت) قرار نمی­گیرد ولی بیمه کالای دیجیتال (بیمه موبایل، لپ تاپ و تبلت) این رخداد را تحت پوشش قرار داده است.

خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک

خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک

ضربه فیزیکی و شکست

خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی از قبیل موبایل، تبلت و یا لپ تاپ که ناشی از ضربه فیزیکی و شکستگی به طور غیر عمد باشد تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

آب خوردگی و نفوذ مایعات

این بیمه نامه خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی شما مانند موبایل، تبلت و یا لپ تاپ شما را که ناشی از آب خوردگی و نفوذ مایعات به دستگاه غیر عمدی باشد جبران می نماید .

نوسانات ولتاژ برق

بیمه نامه لپ تاپ، بیمه نامه موبایل  یا در کل  بیمه نامه کالای دیجیتال، خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی یاد شده را جبران می کندکه ناشی از نوسانات برق به دستگاه به طور غیر عمد باشد .

سرقت با شکست حرز

بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…)خسارت وارده ناشی از سرقت را تحت شرایطی جبران می کند : شکست حرز بدین معنی است که سارق برای ورود به منزل و انجام سرقت مانعی را از میان بردارد ،‌ مثلا درب ، قفل یا پنجره را بشکند یا دیوار را خراب کند. بنابراین شکستن در بیمه به معنی متوسل شدن به زور است .اما اگر سرقت بصورت معمولی اتفاق بیفتد و شکست حرز محسوب نشود تحت این پوشش بیمه نامه قابل جبران نیست.

بلایای طبیعی

بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…) خسارت وارده به کالای دیجیتال تان را  جبران می کند که ناشی از بلایای طبیعی (سیل، طوفان ،زلزله و…)باشد.

آتش سوزی

بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…) خسارت وارده به کالای دیجیتال تان را که ناشی از آتش سوزی باشد،جبران می کند.

با توجه به موارد مذکور احتمالا متوجه شده اید که بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه موبایل،لپ­ تاپ یا…) تقریبا کلیه اتفاقات رایج برای کالای دیجیتال شما را تحت پوشش غرامت های خود قرار می دهد و این نکته مزیت طلایی بیمه نامه کالای دیجیتال نسبت به گارانتی آن می باشد.