هزینه‌های دارویی و درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی | مشهد بیمه

هزینه‌های درمان کرونا در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی

در بخش سرپایی، بیمار ویزیت تخصصی می‌شود و اگر در ابتدا به مراکز ۱۶ ساعته بهداشت مراجعه کند، خدمات دریافتی تقریبا رایگان است. موارد هزینه بر بیماری کرونا یکی انجام سی‌تی اسکن ریه است که در بخش خصوصی و دولتی تحت پوشش بیمه است. همچنین انجام آزمایش‌های PCR نیز می‌تواند اندکی هزینه بر باشد. در صورتی که بیمار بستری باشد هزینه تست pcr در بخش دولتی به شکل پرداخت فرانشیز است و هزینه آن قابل قبول می‌شود.

در درمان کرونا مورد دیگری که‌ هزینه‌بر است تخت ICU است که در صورتی که بیمار بیمه پایه داشته باشد، فرانشیز ۸ یا ۱۰ درصد را پرداخت می‌کند و در بخش خصوصی هم اگر بیمه تکمیلی داشته باشد، خدمات بخش مراقبت‌های ویژه مورد قبول قرار می‌گیرد. از سوی دیگر بخشی از هزینه‌ها مربوط به تامین وسایل حفاظت فردی برای بیمار، همراهش و پرسنل می‌شود که در این مورد در بخش دولتی از بیمار هزینه‌ای اخذ نمی‌شود، ولی در بخش خصوصی با توجه به اینکه پوشش بیمه‌ای ندارد، بخشی را بیمار متقبل می‌شود.

هزینه درمان کرونا

هزینه‌های دارویی در درمان کووید۱۹

کرونا داروی قطعی ندارد، اما برخی درمان‌های اختصاصی که برای بیماری‌های دیگر است بر کرونا اثربخشی نسبی داشته است. این درمان‌ها شامل درمان دارویی فاویپیراویر، رمدسیویر، اکتمرا، ایمونوگلوبین وریدی و درمان‌های اختصاصی مانند هموپرفیوژن، پلاسماتراپی و… است. این درمان‌ها بر اساس تجربیات پزشکان در این مدت تجویز می‌شود که هزینه قابل توجهی دارد. متاسفانه در مدت اخیر برخی در بازار دارویی اقدام به سوء استفاده کردند و مردم را از نظر مالی در فشار قرار دادند.

درمان کرونا برای مردم در بخش دولتی تقریبا رایگان است و بیمار فرانشیز ناچیزی می‌پردازد، از آنجایی که احتمالا بیمار در بخش خصوصی خدمات اختصاصی‌تری دریافت می‌کند، بخشی از هزینه را بیمه مکمل و بخشی را نیز خود بیمار تقبل می‌کند.

بسیاری از کسانی که تست شان مثبت می‌شود ممکن است بدون علامت باشند که به اقدام خاصی هم نیاز ندارند. در حالت دوم بیمار ممکن است علائم خفیف مانند سرماخوردگی داشته باشد که این مورد هم به بستری شدن در بیمارستان نیاز ندارد و تنها درمان‌های حمایتی در منزل برای او کافی است. برخی بیماران نیز ممکن است مشکل تنفسی داشته باشند که این مورد نیز شامل دو دسته می‌شود؛ دسته اول بیمارانی که نیاز به اکسیژن واضح دارند، ولی نیاز به بستری ندارند. از این رو تعداد محدودتری که پاسخ تست pcr آنها مثبت شده است نیاز به بستری دارند. همه این موارد در حالی است که تشخیص و معاینه بالینی از بیمار بسیار مهم است، زیرا دقت تست PCR صد درصد نیست. ممکن است بیماری ببینیم که تشخیص بالینی و سی‌تی اسکن ریه نشان می دهد بیمار است، اما تست او منفی شده باشد.

پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خصوصی

برخی بیمارستان‌های خصوصی نیز به شکل ۱۰۰ درصدی به پذیرش مبتلایان کرونا می‌پردازند. با بیمارستان‌هایی که امکان جداسازی بلوک یا بخشی را داشته باشند، در شرایطی که ۳۰ درصد تخت‌ها درگیر کرونا هستند

جهت اطلاع از بیمه مورد نظر جهت جبران هزینه های درمان کرونا با مشهد بیمه تماس بگیرید